WinterGroup

winterGROUP

Wintergroup to grupa podmiotów zrzeszająca polskie wypożyczalnie i serwisy narciarskie, które charakteryzują się wysoką jakością świadczonych usług.

Grupa powstała w 2011 r. integrując początkowo sześć firm, które wyróżniały się aktywnością, pozytywnym nastawieniem do zmian oraz doświadczeniem w branży.

Inicjatywa powołania Grupy, dążąca do podniesienia jakości usług narciarskich w Polsce, zaowocowała niemal natychmiast ścisłą współpracą z najlepszymi producentami sprzętu zimowego. WINTERGROUPszybko stała się ich głównym partnerem w sektorze RENTAL.

PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA

Dostosowanie wypożyczalni i serwisów sprzętu zimowego Wintergroup do poziomu tego typu obiektów działających w krajach alpejskich.

Standaryzacja wysokiej jakości usług oraz warunków ich świadczenia we wszystkich punktach sieci (program franczyzowy).

Prowadzenie oficjalnych Centrów Testowych z najnowszymi kolekcyjnymi modelami nart wiodących producentów.

Regularny zakup najlepszego sprzętu narciarskiego w grupie Rental w preferencyjnych cenach.

Ujednolicony program lojalnościowy dla klientów Wintergroup w postaci 20% kart rabatowych.

Wspólne działania promocyjne, wizerunkowe oraz koncepcyjne na rzecz rozwoju rynku.

Współpraca organizacyjna i marketingowa z producentami sprzętu zimowego.

ZASADNICZE CECHY WYPOŻYCZALNI
I SERWISÓW WINTERGROUP

Wintergroup kładzie duży nacisk na estetykę oraz profesjonalne i nowoczesne wyposażenie swoich punktów. Zadbane obiekty, profesjonalne systemy przechowywania sprzętu, jednolity ubiór pracowników, czy przestronne powierzchnie przeznaczone dla klientów z myślą o odpowiednich warunkach przymierzania obuwia oraz chwili odpoczynku sprawiają, że wypożyczalnie Wintergroup należą do najnowocześniejszych tego typu punktów usługowych w Polsce.

Podstawowym założeniem Grupy jest wymiana dużej części sprzętu każdego roku. Najnowsze modele nart i butów poszczególnych producentów są selekcjonowane i wybierane po zakończeniu każdego sezonu zimowego na sezon następny. Dostępność nowych, lub 1-sezonowych nart wpływa na zadowolenie klientów – zapewnia odpowiednią satysfakcję z jazdy i wskazuje na dbałość wypożyczalni o jakość. W wielu punktach wypożyczyć można także co raz popularniejsze narty biegowe i skitourowe. Istotne w tym kontekście są również centra testowe, w których wypróbować można najnowsze i najwyższe modele nart znanych producentów.

Dbałość o stan wypożyczanego sprzętu wpływa na bezpieczeństwo jego użytkowników. Każdy członek Wintergroup posiada swój serwis narciarski. Wszystkie narty w wypożyczalniach są w sezonie zimowym kilkakrotnie serwisowane i w zależności od warunków narciarskich w każdym tygodniu smarowane. Część punktów spełnia europejską normę ISO 088, która reguluje sposób wyznaczania wartości siły wypięcia buta narciarskiego (parametr DIN) za pomocąurządzeń diagnostyki wiązań. Każdy obiekt wyposażony jest w profesjonalne suszarki obuwia narciarskiego, a większośćz nich korzysta także z dodatkowych specjalnych urządzeńdezynfekcyjnych.Dostępność nowych, lub 1-sezonowych nart wpływa na zadowolenie klientów – zapewnia odpowiednią satysfakcję z jazdy i wskazuje na dbałość wypożyczalni o jakość. W wielu punktach wypożyczyć można także co raz popularniejsze narty biegowe i skitourowe. Istotne w tym kontekście są również centra testowe, w których wypróbować można najnowsze i najwyższe modele nart znanych producentów.

Obsługa klienta zorganizowana jest tak, aby w jak najkrótszym czasie otrzymał on odpowiednisprzęt dostosowany do swoich parametrów fizycznych. Proces wypożyczenia odbywa się przy stanowiskach wyposażonych w nowoczesne oprogramowanie oraz szereg elektronicznych urządzeń usprawniających i podnoszących poziom obsługi. Sprzęt zimowy jest oznaczony unikalnymi kodami, a proces wypożyczania oraz oddawania sprzętu ograniczony jest do minimum przy zachowaniu wysokiego standardu obsługi. Stanowiska komputerowe są połączone sieciowo, a każde wypożyczenie jest ewidencjonowane w systemie i naliczane elektronicznie.

Obiekty Wintergroup znajdują się w najlepszych lokalizacjach znanych i popularnych ośrodków narciarskich w Polsce. Usytuowanie punktów w bezpośrednim sąsiedztwie kolei linowych daje narciarzom łatwy dostęp do najwyższej jakości usług narciarskich. Ilość i jakość sprzętu w obiektach Wintergroup, zautomatyzowane procesy wypożyczeń,doświadczenie obsługi oraz efektywny system rezerwacji umożliwiają bieżącą, bardzo sprawną obsługę największych zorganizowanych polskich i zagranicznych grup narciarzy. Ceny usług narciarskich i warunki płatności ustalane są indywidualnie.